Krabička domů

Nejsme jen dieta, jsme životní styl.

V této sekci budete nalézat články související s výživou a zdravým životním stylem

O vláknině

Dnes snad každý ví, že v jídelníčku by vláknina neměla chybět. I přesto však dle odhadu průměrný Čech nezahrnujeme do stravy ani polovinu její doporučené denní dávky. A přitom vláknina je pro náš organismus tak důležitá.

Více informací

Proč a jak hubnout

Kvůli zdraví. Máte-li kila navíc, vystavujete se zvýšenému riziku onemocnění z nadváhy jako je např. diabetes, ateroskleróza či vysoký tlak.

Snížením hmotnosti o 5- 10 % ovlivníte svůj zdravotní stav velmi výrazně. Zlepšuje se např. kvalita spánku, zmírňuje se bolest kloubů a páteře. Dochází k poklesu krevního tlaku. Riziko úmrtí ve vztahu k cukrovce klesá o 44%, u nádorových onemocnění toto riziko klesá o 37%.

Více informací

Index BMI

BMI – Index tělesné hmotnosti (anglicky Body Mass Index) slouží k orientačnímu hodnocení tloušťky v poměru k výšce. Hodnota indexu Vám orientačně ukáže, zda jste se svojí váhou v normě či máte-li již nadváhu nebo dokonce trpíte obezitou. Index určuje i míru případných rizik souvisejících s nadváhou či podváhou. Index je orientační, např. u sportovců a starších osob nemusí odpovídat aktuálnímu stavu hmotnosti těla.

Více informací