Proč hubnout?

Kvůli zdraví. Máte-li kila navíc, vystavujete se zvýšenému riziku onemocnění z nadváhy jako je např. diabetes, ateroskleróza či vysoký tlak.

Snížením hmotnosti o 5- 10 % ovlivníte svůj zdravotní stav velmi výrazně. Zlepšuje se např. kvalita spánku, zmírňuje se bolest kloubů a páteře. Dochází k poklesu krevního tlaku. Riziko úmrtí ve vztahu k cukrovce klesá o 44%, u nádorových onemocnění toto riziko klesá o 37%.

Kvůli sportu. S nadváhou se Vám hůře běhá? Nedobíháte při tenise míčky jako dříve? Při lezení po skalách mnohem více cítíte přitažlivost zemskou? Zlepšení sportovních výkonů je též dobrým důvodem k hubnutí.

Kvůli kráse. Chcete vypadat dobře a mladší? Chcete bez ostychu vyrazit na pláž v plavkách? Důvod, s kterým se ztotožní snad každá žena a jistě i mnoho mužů.

Kvůli dobrému pocitu. Nadváha Vám vadí, nejste s váhou spokojeni, pamatujete si, že jste se bez přebytečných kil cítili mnohem lépe.

Důvodů k hubnutí můžete mít více. Každý důvod, kvůli kterému se rozhodnete zhubnout a vydáte se na cestu zdravého životního stylu, je ten správný. Začněte. Hubněte a stravujte se zdravě s OLYMPIA Linií, krabičkovou stravou.

Jak hubnout?

ZDRAVĚ! Hubněte pomalu. Hubněte postupně 0,5 kg týdně. Maximálně 1 kg týdně, raději však méně. Optimální měsíční váhový úbytek jsou 2 kg. Zdá se vám to málo? Je to 24 kg za rok.

Stravujte se pravidelně, 5x denně. Jezte zdravou a vyváženou stravu se správným poměrem živin – sacharidů, bílkovin a tuků a bohatou na tělu potřebné minerály. Příjem energie při redukci váhy by neměl být snížen o více jak 2000 KJ oproti příjmu energie potřebné pro udržení aktuální váhy.

Hýbejte se. Zvyšte pohybovou aktivitu. Vetší část energetické rozdílu potřebného ke snížení váhy by měla pocházet ze zvýšení výdeje energie.

Ano, zdravé hubnutí znamená u většiny z nás změnu ve způsobu stravování, změnu v celkovém životním stylu. Změna se však vyplatí! Zdravé hubnutí není dieta, je to cesta k zdravému životnímu stylu. Až dosáhnete vysněné váhy, nové stravovací návyky budou pro Vás rutinou a součástí vašeho nového životního přístupu. Udržení váhy bude pak tak snadné!

Hubněte zdravě s OLYMPIA Linií, krabičkovou stravou, která Vám pomůže zhubnout a zajistí všechny aspekty zdravé a vyvážené stravy.